Akıllı Telefon İzleme Uygulamalarıyla Şirketinizin Performansını Arttırmanın 3 Yolu

Şirketler ve işyerleri tamamen sonuç bazlı çalışır. Yani tabi ki sevdiğiniz bir işte çalışmak ve çalışarak deşarj olmak da bir bakış açısıdır fakat eğer büyük bir şirket kuruyor ve yönetimini üstleniyorsanız, tek amacınız bu şirketin sizin için karlı olması olacaktır. Yatırım yaptığınız her şeyin size yararlı olmasını istemenizin sebebi de budur. Ve size sağlanan yarar, ödediğiniz ücrete değer olmalıdır, yoksa ne anlamı kalır?

Söz konusu bir akıllı telefon izleme uygulamasına para yatırmak olduğunda, şirket sahiplerin “Vereceğim paraya değecek mi?” diye sorması oldukça normal. Ve cevap evet, değecek. Bu yazılım size verdiğiniz ücretin karşılığını alabileceğiniz birçok özellik sunacak. Bunlardan birkaçı:

1-)Yararlanabileceğiniz alanları belirler

İşimiz için neyin en iyisi olduğuna tabi ki biz karar veririz. Fakat bu, çalışanlarımızda birinin yararlanabileceğimiz bir fikri olamayacağı anlamına gelmiyor. En rahat ortamlarda bile, çalışanlar genellikle fikirlerini sizinle paylaşmazlar, bunun en büyük nedeniyse, sizi pozitif bir yönde etkileyemeyeceklerini düşünmeleridir. Bu durumun tersi ise çok daha kötü. Çalışanlar sizin fikirlerinizden iyi olmadığını düşündüklerini asla size söylemezler çünkü bunun, sizin gözünüzde negatif bir görüntü oluşturacağını düşünürler. Diğer yandan, eğer bir akıllı telefon izleme uygulaması kullanırsanız, çalışanlarınızın sizin ve şirketinizin hakkında gerçekten neler düşündüğünü öğrenebilirsiniz ve öğrendiğiniz bu bilgiler doğrultusunda kararınızı verebilirsiniz.

2-)Gereksiz çalışanlardan kurtulmanızı sağlar

Keşke bunun gibi bir maddeyi yazmak zorunda kalmasaydım fakat ne yazık ki birçok şirkette gereksiz “çalışanlar” bulunuyor. Bazı çalışanlar, kötü alışkanlıkları konusunda açık sözlüyken, bazıları kötü alışkanlıklarını sizden gizler ve siz etraftayken çok çalışkan görünmeye çalışırlar. Tabi ki aptal değilsiniz, bu durumu eninde sonunda fark edeceksiniz fakat bu durumu fark etmek için harcadığınız zaman, o çalışanları eğitmek için harcadığınız emek ve maaşlarını ödediğiniz onca para boşa gidecek. Bu çalışanları anında ortaya çıkarabileceğiniz bir araç varken onlara neden tolerans gösteresiniz?

3-) İyi çalışanları ödüllendirmenizi sağlar

Bu madde, bir öncekinin tam anlamıyla tersi. İyi çalışanlar, çabalarını devam ettirebilmek ve diğerlerine iyi örnek olabilmek için ödüllendirilmelidirler. Fakat çalışkanlık her zaman gözlemlenebilir olmuyor bu yüzden iyi performansa sahip çalışanlarınızı göremiyor olabilirsiniz özellikle utangaç ve sessiz bir yapıları varsa. Fakat bu uygulama sayesinde, şirketiniz için yarar sağlamaya çabalayan çalışanlarınızı fark edecek ve onlara minnettarlığınızı gösterebileceksiniz.


Akıllı Telefon İzleme Uygulamalarıyla Şirketinizin Performansını Arttırmanın 3 Yolu Hakkında Kullanıcı Yorumları
Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir