Çalışanlarınızın telefon kullanımlarını neden takip etmelisiniz

iş veren telefon takibiBir işveren olarak, çalışanlarınızın sizin için çalışırken ellerinden geleni yapmalarını istersiniz, bazı prensipsiz çalışanlar söz konusu üreticilik olduğunda yapabileceklerini göstermezler ve sizin onlara sağladığınız imkanlardan faydalanmaya çalışırlar.

Bunun örneklerinden biri de, siz çalışanlarınızın kullanımı için bir şirket telefonu temin ettiğinizde, onların bunu kendi kişisel aramaları için de kullanmasıdır. Fakat bunu durdurmanın bir yolu var ve telefon için tasarlanmış bu yazılım sayesinde aramaları takip edebilecek ve çalışanınızın telefonu ne amaçla kullandığına dair bilgilere sahip olabileceksiniz.

Bu yazılım sayesinde yalnızca onların, sizin tarafınızdan ödenen şirket telefonundan yaptıkları aramaların sürelerini görebilmekle kalmayacak, gün içerisinde ne ile meşgul olduklarından da haberdar olacaksınız. Bu özellik, çalışanınız gün içerisinde dışarıda çok fazla vakit geçiriyorsa da işinize yarayacaktır.

Bu tarz bir yazılımın bir avantajı da size GPS ağına erişerek çalışanınızın konum bilgilerine ulaşma seçeneği sunuyor olması, bu sayede çalışanınızın iş saatleri içerisinde neler yaptığına dair kesin bilgiler elde edeceksiniz.

Yalan söylemekten haz alan bazı çalışanlar, şirket telefonunu yalnızca şirket aramaları için kullanmak amacıyla alır fakat saatlerce aileleri ve arkadaşlarıyla konuşmak için kullanır. Bu aramaların hepsi şirketiniz tarafından ödenmek zorundadır ve bunu arama dökümünde göremezsiniz. Cep telefonuna indirilen bu uygulama sayesinde, bu tarz uygunsuz aramalara ve mesajlara dur diyebileceksiniz. Bu özellik, çalışanınız şirket telefonuyla çirkin fotoğraflar çekiyor ve bunları dağıtıyor ise, çok işinize yarayacaktır. Çünkü bu tarz bir davranış yetkililer tarafından fark edildiğinde, şirketinizin adı da kötüye çıkar ve halkın güven duygusunu kaybedebilirsiniz.

Bu tarz bir telefon izleme yazılımının yasal olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Eğer cep telefonu ya da telefonları sizin ya da şirketinizin ismine kayıtlı ise, evet yasal. Diğer yandan, çalışanlarınıza cep telefonu aktivitelerinin, iş saatleri içerisindeki konum bilgilerinin izlenebileceğine dair bir doküman imzalatmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede eğer kullanımlarının şirket içi olmadığı fark edilirse, hangi adımların uygulanacağından da haberdar olurlar.

mSpy, çalışanlarınızın aktivitelerini izleyebileceğiniz birçok takip özelliğine sahip bir cep telefonu casus yazılımıdır. Bu aramaları, mesajları, ziyaret edilen web sitelerini, konumlarını ve kişi listesini kapsıyor. Daha detaylı bilgi için takip yazılımının resmi web sitesinin satış sayfasını buradan görebilirsiniz.


Çalışanlarınızın telefon kullanımlarını neden takip etmelisiniz Hakkında Kullanıcı Yorumları
  1. GURKAN K.:

    Mobil Telefon Aramaları İzleme ile Çocuğunuzun ya da çalışanlarınızın mobil telefonda gerçekleştirdikleri arama ve mesaj kayıtlarını takip etmek güzel ve güvenli bir fikir.

  2. hilal:

    Şirket çalışanlarınızın zarar verici davranışlarını engellemek sizin elinizde..

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir