Çocuğunuzun Uygunsuz İçerikler İndirmesini Engelleyin

Çocukların telefon kullanımıÇocukların dünyaya bakış açıları oldukça farklıdır. Uygun olan bütün kaynakları kullanarak, yeni şeyleri denemek ve keşfetmek isterler. Çocukların sık yaptıkları şeylerden biri de, ebeveynlerinden telefonu aldıkları zaman müzik, oyun, video gibi farklı uygulamaları indirmektir.

Yeni şeyler indirmek kötü bir şey değildir, aslında size eğlenceli deneyimler kazandırır ve oldukça yenilikçi bir davranıştır. Cep telefonu uygulamaları günden güne genişleyen bir kullanıcı kitlesine sahip. Bu uygulamanın iyi bir yanı da bazı kolaylaştırıcı ve kullanıcı dostu olmaları. Ayrıca piyasada yalnızca eğlence üzerine tasarlanmış bazı uygulamalar da mevcut. Ayrıca bu uygulamalardan bazıları çocuklara yeni bir bakış açısına sahip olmaları için yararlı bilgiler sunuyor. Problem ise bütün uygulamaların çocukların kullanımına uygun olmaması ya da bedava kullanılmaması.

Mobil Uygulamaların Yararları

Ebeveyn olarak her zaman çocuğunuz için en iyisini istersiniz ve onun yetişmesinde yararlı bir rol oynayacak uygulamalara ve araçlara bakarsınız. Aileler hep çocuklarını içinde bulundukları yaşama alıştırabilecek ve onları kişisel olarak zenginleştirecek şeyler isterler. İyi uygulamalar çocukların entelektüel, sosyal ve duygusal gelişimi için oldukça faydalı olabilir. Şüphesiz ki bazı mobil uygulamalar çocukların gelişimi için oldukça iyi kaynaklar sunuyorlar fakat çocuklarınızın indirmek için seçtikleri uygulamalar konusunda dikkatli olmalısınız

Akıllı telefon uygulamaları oldukça kullanışlı ve eğlenceli, ayrıca piyasadaki ürünler arasında satış bakımından en yükseklerde yer alıyor. Bazı mobil uygulamalar işleri kolaylaştırırken, bazı uygulamalar yalnızca eğlendirmeyi amaçlıyor. Ne yazık ki piyasada çocukların kullanımına kesinlikle uygun olmayan uygulamalar da mevcut.

Çocukların oyunları sevdiği bir gerçek ve yalnızca oyunların bakış açılarını kazanmakla kalmıyorlar, bu tarz oyunların son sürümlerini de akıllı telefonlarına indirmek istiyorlar. Bazı oyunların tamamen ücretsiz olmasına karşın, bu kritere uymayan oyunlar da mevcut. Oynayabilmek için para ödemenizi gerektiren de birçok oyun var. Aslında bedava görünen oyunlar da yalnızca bir süre için bedava kalıyor ya da oyun içi satın alımlar yüzünden oldukça para harcatabiliyorlar. Çocuklarınızın bu oyunlara olan bağlılığı nedeniyle oldukça yüksek gelen faturalarla karşılaşabilirsiniz. Bunun da ötesinde, çocuklar kendileri için uygun olmayan içerikler indirebilirler.

Çocuğunuzun telefonunda neler olup bittiğini öğrenmek için, onun akıllı telefonuna yalnızca bir uygulama indirmeniz yeterli. mSpy’ın yardımıyla çocuklarınızın indirdiği verileri görmekle kalmayacak, aynı zamanda onlar için uygun olmayan uygulamaları da engelleyebileceksiniz. Bu yazılım, gözünü çocuklarının mobil kullanımının üstünde tutmak isteyen ebeveynler arasında oldukça popüler. Bu uygulamayı çocuğunuzun telefonuna bir kez yüklediğinizde, o fark etmeden telefondaki bütün verilere ulaşabileceksiniz.


Çocuğunuzun Uygunsuz İçerikler İndirmesini Engelleyin Hakkında Kullanıcı Yorumları
Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir