Gençlerin İnternet Aktiviteleri Neden İzlenmelidir

Gençler ve ailelerinin birbirlerinden gizledikleri bir şeyler her zaman vardır. Yaşadığımız bu teknoloji çağında, gençler bilgisayar, akıllı telefon, tablet ya da teknolojik herhangi bir yolla ailelerinden bir şeyler saklamayı çok iyi biliyorlar. Gençlerin bu cihazlardan herhangi biri aracılığıyla hareket etmelerinin sebeplerinden biri de, teknolojiyle aralarının ailelerine oranla daha iyi olması.

Onların güvenliği için aileler, çocuklarının hayatında neler olup bittiğinden haberdar olmaları ve internette dolaşırken neler yaptıklarıyla daha çok ilgilenmeleri gerekiyor. Araştırmalar ebeveynlerin, çocuklarının dijital cihazlarıyla neler yaptığını sandıkları ve çocukların aslında yaptıkları şeylerin arasında büyük bir fark olduğunu göstermiştir. Yakın zamanda 2000 aile ve çocuklarıyla yapılmış bir araştırmada, gençlerin %70’inin ailelerinden internette iken yaptıklarını sakladıkları görülmüştür. Yine bu araştırma sayesinde ebeveynlerin %50’sinin çocuklarının internette iken ne yaptığı konusunda bir fikri olmadığı görülmüştür.

Gençlerin internetteki aktiviteleri ve ailelerinin bildikleri aktiviteler arasındaki bu kopukluk birçok telaşlandırıcı gerçeği gözler önüne seriyor. Bu gerçeklerden biri de, çocuklarının internette iken neler yaptığından haberdar olan ailelerin sayısının yıllar geçtikçe düşüyor olması. Ayrıca birçok aile de teknolojiyle aralarının iyi olmadığını itiraf ediyor ve “en iyisini ümit ettiklerini” söylüyor. Bu gerçek ise çocukların karşılaşabileceği problemlerin ne kadar tehlikeli olabileceğini kanıtlıyor.

Gençler ailelerinden neler saklıyor?

İşin aslı, gençlerin ailelerinden sakladığı birçok şey var. İnternette tanıştıkları kişiler, sınavlarda ve okulla ilgili diğer testlerde çektikleri kopyalar ve internette yaptıkları şiddet ve pornografi içerikli arama ve paylaşımlar da gizledikleri şeyler arasında. Bu davranışlarını nasıl saklıyorlar? İnternet geçmişini temizleyerek ve nereye girdiklerine dair hiçbir iz bırakmayarak ya da ailelerinin bilmediği ve uygun olmayan aktiviteler gerçekleştirebilecekler hesaplar oluşturarak yapıyorlar.

Çıkış yolları

Aileler, çok fazla teknolojik bilgiye ihtiyaç duymadan, çocuklarının online davranışlarını nasıl izleyebilir? Bunun en bilinen yolu, çocuğunuzun kullandığı cihazı kontrol etmek. Fakat artık birçok çocuk internet geçmişini temizlemeyi ve yeni hesaplar oluşturmayı bildiği için, bu yol pek de etkili değil. Çocuğunuzun internetteki aktivitelerini izleyebilmenin en iyi olu ebeveynlerin kontrol için kullandığı yazılımlar.

Bu tarz bir cep telefonu casus yazılımı sayesinde, çocuğunuzun omzundan bakmanıza gerek kalmadan onların neler yaptığını görebilirsiniz. Birçok aile bu konuda çocuklarına güvenmeyi tercih etse de, onların internetteki aktivitelerini bilmek oluşabilecek problemlerden haberdar olunmasını sağlar. Eğer dijital cihazlarla fazla ilgilenen bir çocuğa sahipseniz, “mspy” yazılımı bir ebeveyn olarak çocuğunuzu kontrol etmenizi ve rahatlamanızı sağlayacak


Gençlerin İnternet Aktiviteleri Neden İzlenmelidir Hakkında Kullanıcı Yorumları
 1. Emre:

  Merhaba mspy satin alsam yuklenen uygulamalarda gorunurmu root yapmak gereklimi telefona

  1. admin:

   Evet takip ettiğiniz telefonun yüklemiş ve kullanmakta olduğu tüm uygulamaları görebilirsiniz. Takip edilen cihaz android ise root yaparsanız mspy’ın premium pakette sunmuş olduğu tüm özellikleri eksiksiz kullanabilirsiniz. Standart paket özellikleri için root yapmanıza gerek yoktur.

 2. Ayhan:

  Merhabalar
  Oglumda note 2 ve ipad var. Ben özellikle 2 mesele için mspy yada flexi alacağım.
  1. konuşmalarını dinlemek ve android telefonunun kullanımını merak ediyorum.
  2.Örnegin androidden instagramda nasıl fotoğraflara bakıyor neleri search ediyor bunu takip etmek istiyorum. Bunun için tavsiyeniz hangi programdır.

  1. admin:

   Bu programı https://www.mspy.gen.tr/site/flexispy tercih etmelisiniz konuşmaları dinleme özelliği flexispy’da mevcuttur.

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir