mSpy’ın Çocukları Korumaya Hazır Olduğu Beş Suç

Çocuk Mağduriyeti: mSpy’ın Çocukları Korumaya Hazır Olduğu Beş Suç

çocuğumu takip etmek istiyorumDijital dönemin faydalarıyla birlikte gelen büyük tehlikeler, doğal olarak karşı hareketleri doğurdu. Bu yazımızda teknolojinin gelişmesiyle oluşan mSpy‘ın tespit ettiği, çocuklara karşı en sık işlenen beş suç ve düzeltme yollarından bahsedeceğiz.

Her ne kadar yetişkinler teknolojiyi sadece bir araç olarak kullansa da, gençler teknolojiyi sosyal ağlar ve mesajlaşma servislerinin de etkisiyle sosyal yaşamlarının vazgeçilmez bir parçası olarak görüyorlar. Reşit olmayan bireylere karşı işlenen cinsel suçların %82’sinden fazlası internet ve sosyaş ağlar üzerinden başlamıştır. Dahası, suçluların %65’i de mağdurlarına ulaşmak için sosyal ağları kullanmıştır. Mobil cihazlar ve internet üzerinden çocuklara karşı işlenen suçlar bugün, ”cinsel içerikli mesajlaşma, kumar, sanal zorbalık, madde bağımlılığı” gibi konuları barındırmaktadır.

 

Cinsel İçerikli Mesajlaşma:

Gençlerin %39’unun cinsel içerikli mesaj gönderdiği ve %48’inin de bu tür mesajlar aldığı bildirilmiştir. Cinsel içerikli mesaj alan her 5 gençten birinin de bunları başkalarıyla paylaştığı ve gençlerin %20’sinin kendilerine ait çıplak/yarı çıplak fotoğraflar paylaştığı ve gönderenler içerisinde kızların %76’sının ve erkeklerin %57’sinin bunu beğenilmek amacıyla yaptığı bilinmekte.

 

Çevrim içi Kumar:

Bildiğimiz gibi, akıllı telefon veya tablet kullanıcıları internet üzerindeki kredi kartı ya da e-cüzdan ile alışveriş marketlerden uygulamalar indirmekte.

Kumar sitelerinin de gençleri kumar oynamaya çekerek hayatlarında ciddi sorunlara davetiye çıkarmakta etkisi büyük.

 

Sanal Zorbalık:

E-posta hesapları ya da sosyal ağ profilleri ele geçirilebilir ki günümüzde bu durum çok yaygın: Gençlerin %24’ü internet üzerinden kendileri hakkında doğru olmayan şeyler yazıldığını, %9’u ise internet üzerinden özel yaşamının ifşa edileceği konusunda tehditler aldığını belirtti.

 

Açık İçerikli Siteler:

Ebeveynleri en çok korkutan şey tahmin ettiğimiz gibi sitelerde gezinirken açık içerikli spam reklamların çocuğun karşısına çıkması ve onu olumsuz etkilemesi. Ancak ebeveynler çocuklarının açık siteleri arayıp bularak erişebildiğini de gözden kaçırmamalıdır.

 

Uyuşturucu Dağıtımı:

Son on yılda bulunan yeni iletişim kanallarının kötü amaçlı kişiler tarafından da kullanılmasıyla, uyuşturucu maddelere nereden ve nasıl ulaşılabileceği, kullanım şekilleri, türleri vb. bilgiler sosyal medya ve internet aracılığıyla gençlere ulaşıyor.

mSpy da modern zamanda yetişen çocukları korumak adına kullanıcılarına geniş çaplı özellikler sunuyor. Yalnızca Android ya da iOS uygulaması olmayıp masaüstü izleme yazılımı ve web tabanlı paneliyle bir bütün olan mSpy, bir çapraz platform izleme aracıdır. Bu sayede ebeveynler çocuklarını kolaylıkla gözetimi altına alabilir ve çocukların ilgilendiği konular hakkında bilgi sahibi olabilir; SMS, elektronik posta ve diğer mesajlaşma uygulamalarına ait mesaj takip kayıtlarıyla da sanal zorbalığın önüne geçebilirler.

Geniş izleme ve koruma aralığı ile mSpy, çocuklara karşı yapılan internet tabanlı saldırılar konusunda etkili ve güvenilir bir takip yazılımı konumundadır.

Kaynak:


mSpy’ın Çocukları Korumaya Hazır Olduğu Beş Suç Hakkında Kullanıcı Yorumları
Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir