En İyi 4 Parent Control Uygulaması

Parent control uygulaması arıyorsanız, sizler için en iyi uygulamaların özelliklerini karşılaştırarak detaylı bir şekilde inceleme yaptık. En çok tercih edilen 4 ebeveyn kontrolü uygulaması ile çocuklarınızın neler yaptığından ve kimlerle ne konuştuğundan haberdar olacaksınız.

Ebeveyn kontrolünü elinizde tutarak çocuklarınızın telefonları sayesinde dünyalarında olan biten her şeyi eksiksiz öğrenmek ve bilgi sahibi olmak için ücretli ve ücretsiz parent control uygulamalarını incelediğimiz yazımızı sonuna kadar dikkatle okumanızı önemle tavsiye ediyoruz. Cep kontrol uygulamaları kullananlar tarafından yapılan şikayet ve incelemeler göz önünde bulundurularak dikkatle incelememizi tamamladık. Her uygulamanın kendi için birbirinden farklı ebeveyn kontrol özellikleri ile birer kurtarıcı olduğunu yazımızı okurken daha iyi anlıyor olacaksınız.

Parent kontrol ne demek diye merak edenler varsa, detayları yazımızda bulacaksınız ama kısaca anne babaların çocuklarını kontrol etmelerine deniliyor, bu işlevi gören uygulamalara da bu ad veriliyor.

Arkadaş Bul Uygulaması ile Parent Control

Arkadaş bul parent control uygulamasıBir ebeveyn olarak çocuğunuzun konum bilgilerini anlık olarak görüntülemek istiyorsanız “Arkadaş Bul” uygulamasını kullanabilirsiniz. Konum bilgisini anlık olarak almak ve uygulamayı kullanmak için tek yapılması gereken; Arkadaş Bul uygulamasını kendi cep telefonunuzdan açmanız ve devamında “Ekle” alanına basarak çocuğunuzun kullandığı cep telefona istek atmanızdır.

İstek atılmasından sonra çocuğunuzun iPhone cihazından gönderilen isteği onaylamanız gerekmektedir. Sonuç olarak tüm işlemleri başarılı bir şekilde yaptıktan sonra, çocuğunuzun bulunduğu konumu anlık olarak Apple Haritalar üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Mamabear ile Parent Control

Mamabear parent control uygulaması

İOS ve Android işletim sistemleriyle uyumlu çalışan Mamabear uygulamasını indirip kullanmanız durumunda, aile bireylerinizin konum takibini yapabilirsiniz. Mamabear uygulamasını kendi ve çocuğunuzun telefonuna yükledikten sonra, uygulamaya üye olmanız gerekiyor. Bunun devamında mail adresine takip isteği atın. Uygulama bu işlemlerin ardından sizlerin canlı konum takip yapmanıza ek olarak, eğer çocuğunuz araba kullanıyorsa kaç kilometre hızla gittiğini göstererek muhteşem bir parent control sağlamış oluyor.

WhatsApp ile Parent Control

parent control konum bilgisi

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp üzerinden de konum görüntülemesi yapabiliyorsunuz. Çocuğunuzun cep telefonunu WhatsApp üzerinden kontrol etmek için ilk olarak WhatsApp uygulamasını açın ve rehberde kendi isminizi bulun. Gelen ekran üzerinde yer alan Konum butonuna basın. Bunun devamında “Mevcut Konumu Paylaş” kutucuğuna tıklayın.

Bu işlemi uygulamanız ile beraber, WhatsApp uygulaması üzerinden çocuğunuzun telefonunun konum bilgileri size iletilmektedir ve canlı olarak çocuğunuzun konum bilgisini an be an takip edebilirsiniz.

Bu uygulamalar arasında en çok tercih edilen Parent Control yani ebeveyn kontrolü sağlayan, mSpy uygulamasıdır.

MSpy uygulaması ile Ebeveyn Kontrolü

Ergenlik çağında olan çocuklar ailelerinin, telefonla neler yaptığı hakkında bilgi sahibi olmalarını pek tercih etmezler. Ebeveynlerde tam tersi koruma içgüdüsüyle çocuklarının attığı her adımdan bilgileri olsun ister. Çocukla çatışmaya girmeden kontrolü elinizde tutmanın en etkili yolu mSpy uygulamasıdır.

MSPY Parent control Uygulaması Nedir?

parent control uygulaması

Parent control, ebeveynlerin çocuklarını kontrol edebilmeleri anlamına gelmektedir. Biz buna parent control yani (ebeveyn kontrolü) diyoruz. MSpy parent control uygulaması, sadece akıllı telefonlarda, iPhone ve Android işletim istemi bulunan tüm tabletlere herkes kolaylıkla yükleyebilir ve kullanabilir. MSpy telefon takip programı çocuklar için hazırlanmış olsa da farklı amaçlar doğrultusunda da kullanılmaktadır. Yazımızın son kısmında mSpy uygulamasının başka hangi amaçlar için kullanabileceğiniz hakkında tüm detayları okuyabilirsiniz.

MSpy uygulamasının yazılımını hazırlayan programcılar, kullanıcıların tüm beklentilerine cevap verecek şekilde geliştirmişlerdir. Uygulamada bulunan özellikler sayesinde takip ettiğiniz telefonu gün içerisinde kim aramış ya da kimi aramış, kaç tane mesaj göndermiş ve kime göndermiş öğrenebilirsiniz. Mesela okul çıkışı çocuğunuzu aradınız ve nerede olduğunu sordunuz verdiği cevaptan emin olmak istiyorsanız uygulamanın konum bildirme özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Mspy parent control uygulamasının en önemli özellikleri arasında Instagram, Twitter ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarındaki tüm detayları takip altına alabilirsiniz. Üye olduğu sayfaları, takip ettiği kişiler, kimlerle arkadaş olduğu, hangi paylaşımlara beğeni yaptığı, yorumları kısaca tüm detaylara kadar öğrenebilirsiniz.

blank

MSpy Uygulaması İle Herkes Kontrol Altında

Ebeveyn olarak, çocuğunuzun görüştüğü kişilerden bazılarını tasvip etmiyor olabilirsiniz. Çocuğunuzun görüşmesini istemediğiniz kişileri aramasını ya da mesaj yolu ile iletişim kurmasını engelleyebilirsiniz. Çocuğunuza zarar verecek olan kişilerin ondan uzak olmasını sağlamak anne babanın en doğal hakkıdır. Fakat birçok anne baba uygulamayı, çocuğunun fark etme endişesini taşıdıkları için mSpy parent control uygulamasını kullanmaktan çekiniyor. Çocuğunuz kesinlikle telefonun takip edildiğini hissetmez. Çünkü bu uygulama tamamen görünmez olarak casus gibi çalışır.

 

ebeveyn kontrolü

Bu tarz uygulamalarla ilgili insanların kafalarına bazı soru işaretleri oluşmaktadır. Uygulama telefona yüklendikten sonra uygulama ile alakalı olarak virüs bulaşma, telefonla işlem yapma hızının yavaşlaması, şarj ömrünün kısalması gibi sorunların yaşanıp yaşanmayacağı kafaları karıştırmaktadır. mSpy parent kontrol uygulamasını kullanan hiçbir kimse bu tarz sorunlarla karşı karşıya kalmaz.

İnternet erişiminin olmadığı yıllarda telefonla konuşmaktan çok mesaj yolu ile iletişim kurmak çok daha fazla tercih edilmekteydi. İnternetin kullanım alanının yaygınlaşmasıyla birlikte birçok alternatif uygulamalar kullanılmaya başlanmıştır. İnternet erişimi olan ve akıllı telefon kullanan kişilerin neredeyse tamamı WhatsApp uygulamasını kullanmaktadır. Özellikle gençler, dışarıda arkadaşları ile yarım bıraktıkları sohbetlerine evde devam etmek için WhatsApp grupları kurarak zamanlarının çoğunu sohbet ederek geçirmekten keyif alıyorlar. Ergen yaştaki çocuklarımızı kontrol altında tutabilmek için bazı küçük müdahaleler yapmak gereklidir. Bu uygulama sayesinde çocuğunuzun WhatsApp arkadaş listesini, kurulan grupları, tüm yazışmaları takip edebilirsiniz. Böylelikle çocuğunuzu oluşabilecek tehlikelere karşı koruyabilirsiniz.

Çocuklarımız interneti sadece bilgi edinmek ve öğrenmek amacıyla kullanmıyor. Binlerce internet sayfası arasında, eğitici ve öğretici içerikler olduğu kadar zararlı içerik barındıran internet sayfaları da mevcuttur. Yasal olmamasına rağmen birçok internet sitesi içeriğinde sigara, alkol, uyuşturucu, kumar gibi kötü alışkanlıklara teşvik edici paylaşımlar yapılmaktadır. Çocuğunuzun kötü alışkanlıkları teşvik eden sitelere giriş yapıp yapmadığını denetleyebilir ve uygun bulmadığınız sayfaları uzaktan kolayca engelleyebilirsiniz.

çocuklar için internet gözetleyicisi

Yüklemesi, kullanması ve uygulaması oldukça basit olan ve kullanıcıya sunmuş olduğu kolaylıklar itibarıyla en gelişmiş parent control uygulaması olan mSpy ile çocuğunuzun hangi internet sitelerine gireceğine siz karar veremeseniz de girdiği siteleri kontrol altında tutabilirsiniz.

Yetişkinler günde en az üç saati internette geçirirken bu rakam çocuklar ve gençlerde daha fazla olmaktadır. Kitap okumaları, spor yapmaları ve dersleri ile alakadar olmaları gerekirken saatlerce internette vakit geçirmeleri asosyal olmalarına sebebiyet vermektedir. Çocuğunuzun gün içinde hangi saatlerde daha çok internette zaman geçirdiğini tespit etmeniz telefonuna yapacağınız engellemeleri hangi saatlerde yapacağınız konusunda fikir verecektir. Böylelikle çocuğunuzu derslerine odaklanması gereken zamanlarda ve saatlerce elinden telefonu düşürmediği durumlarda gerekli kısıtlamaları yapabilirsiniz.

Çocuklar genellikle YouTube’dan video izlemekle ya da sosyal medya hesaplarında paylaşım yaparak zaman geçiriyor. İstediğiniz zamanlarda YouTube erişimi dışında tüm sosyal medya hesaplarını kullanması engellenebilir.

MSpy Mail Kontrolünü Sağlıyor

İnternet çok fazla kötü amaçlar doğrultusunda kullanılmaktadır. Özellikle kötü niyetli insanların tuzak kurduğu hedef kitle çocuklardır. Çocukların saf ve temiz dünyasında kötülük olmadığı için her türlü tehlikeye açık oluyorlar. Çocuğunuzun sosyal medya hesaplarının etkinliklerini, gelen ve giden SMS mesajlarını görme ve en çok kullandıkları WhatsApp mesajlarını kolayca okuyabilirsiniz ayrıca çocuğunuzun mail hesaplarının kontrolü de artık sizin elinizde.

Gün içinde mail adresimize onlarca mesaj geliyor bunlardan sadece bir kaç tanesinin içeriği hakkında bilgi sahibiyken gelen maillerin büyük bir çoğunluğunun içeriğini bilemiyoruz. Yetişkinler içeriğini bilmedikleri mailleri açmadan hemen silmeyi tercih ediyorlar. Çocuklar ise merak duygusu ile her gelen maili açıyor. Oysaki bu maillerin içeriğinde virüs olabiliyor, yaşa dışı yollarla kumar oynama sitelerinin linkleri gönderiliyor, cinsel içerikli mailler ile çocuk ile bağlantı kurmaya çalışan kişiler olabilir.

Tüm bu tehlikelerden çocuklarımızı mSpy parent control uygulamasının mail kontrol özelliği sayesinde uzak tutmak mümkün. Uygulama sadece gelen mailleri kontrolünü sağlamakla kalmıyor. Çocuğunuzun mail adresinden hangi adreslere mail yolladığı ve bu maillerin içeriğini de görebiliyorsunuz. Zararlı olduğunu düşündüğünüz mail adreslerinin, çocuğunuz ile iletişim kurmasını istemediğiniz durumlarda e mail adresi engellenebilir.

Çocuğunuz Size Yalan mı Söylüyor!

Parent Control

Her anne babanın en büyük arzusu, ahlaki değerleri olan ve yalan söylemeyen çocuklara sahip olmaktır. Fakat çocukların arkadaşlarından etkilenmeleri ve ailenin aşırı baskıcı davranışları, kimi zaman çocukları yalan söylemeye teşvik etmektedir. Yapılan bir anket çalışması sonuçlarına göre, çocuklar ve gençlerin en çok bulundukları yer hakkında yalan söyledikleri tespit edilmiştir.

Genellikle evden okula gidiyorum diyerek çıkıp giden çocuklar bazen okuldan kaçabiliyor. Çocuğunuzun okul saatlerinde okulda olup olmadığını tespit etmek mSpy cep kontrol uygulaması ile artık çok basit. Uygulama konum bildirme özelliği ile çocuğunuzun ne zaman ve nerede olduğunu kontrol edebiliyorsunuz. Gitmesini tasvip etmediğiniz yerlere gittiğini konum bildirme özelliği sayesinde öğreniyor ve filtre özelliğini kullanarak gidilmesi istenmeyen yerleri işaretleyerek, çocuğunuz filtreleme yaptığınız yerlere gittiği zaman hemen bildirim gelecektir.

Konumu tespit ettikten sonra, nasıl bir müdahale edeceğiniz size kalmıştır, Ayrıca uygulama size sınırsız bir şekilde konum filtreleme imkanı sunuyor.

MSpy parent control uygulaması kullanmak o kadar basittir ki, ben bu işlerden anlamam diyenler bile çok rahat bir şekilde kullanabilir.

Telefon Rehberinde Kimler Kayıtlı

Çocukların en önemli özelliği, kendilerini yetişkin gibi görmek isterler ve büyüklerin de bir yetişkinmiş gibi davranmasını beklerler. Bu büyüme arzusu istenmeyen bir öz güven duygusu oluşturuyor. Tanımadığı kişiler ile hemen diyalog kurmak ve telefon numarasını karşı taraf ile paylaşmak, ciddi sorunlar doğurabilir.

Telefon rehberinde kayıtlı kişiler kimler, kayıtlı olan kişiler arasından kimleri tanıyorsunuz, gün içerisinde kiminle daha çok konuşma yapılmış, rehberde kayıtlı olan fakat sizi rahatsız edebilen numaranın kime ait olduğunu bilmek çocuğunu düşünen herkesin en doğal hakkıdır. Siz nasıl telefonunuzun karıştırılmasına tepki gösteriyorsanız, gençlerde telefonları konusunda çok hassastır.

Onların bilgisi dışında özel eşyalarının karıştırılmasına büyük bir tepki verirler. Oysaki çocuklar her an dizimizin dibinde olamaz. Her an yanımızdalar gibi her yaptıklarını denetleyebiliriz. Kontrolü sağlamanın yolu çok basit. Telefon rehberinde ki tüm bilgilere erişebilmek için uygulamayı kullanmak yeterlidir.

MSPY İle Kimleri Takip Edebilirsiniz

Eskiden mSpy uygulanması mı vardı? Ne gerek var böyle şeylere, benim çocuğum yanlış yapmaz diyenler elbette olacaktır. Evet, çok doğru eskiden mSpy uygulaması yoktu. Ama eskiden internet, akıllı telefon, tablette yoktu. Hatta eskiden kötü insanlar iyi insanlara bu kadar çok zarar veremiyordu. Eskiden iyiler çoğunlukta kötüler azınlıktı. Şimdi durum tam tersi, iyi insan bulmak çok zor. Hayatta en değerli varlığımız çocuklarımızı belirli bir yaşa getirinceye kadar anne baba olarak birçok zorlukla mücadele ediyoruz. Bin bir zorluklarla büyüyen çocukları her türlü tehlikeye karşı korumak zorundayız. Telefonu ile yaptığı her şeyi adım adım parent control sistemi olan mSpy uygulaması ile takip edebilirsiniz.

Peki, mSpy uygulaması ile sadece çocuklar mı kontrol edilir? Asıl amacı çocukları korumak olsa da zamanla insanların beklentileri değişmiştir. Anne ve babaların çocuklarını takip ettiği gibi, çocuklarda anne ve babalarını takip edebiliyor. Belirli bir yaştan sonra unutkanlık çok ciddi bir sorun haline gelir. Evden yürüyüş yapmak için çıkan ve geri dönüş yolunu hatırlayamayan anne babanın kaybolduğu zaman rahatlıkla bulabilmek için anne ya da baba dışarı çıkarken, üzerine mSpy uygulaması yüklenmiş, şarjı tam dolu akıllı telefon bulunduran kişilerin sayısı hiç de az değildir.

Evli olan çiftlerin birbirlerine her konuda güvenmesi daha doğrusu tarafların, tavır davranışlarıyla güven vermesi evliliğin uzun süreli devamı için çok önemlidir. Maalesef ki bazı birliktelikler de sarsılan güven duygusu nedeniyle, doğru bir davranış olmadığını bilmelerine rağmen telefona mSpy uygulamasını yükleyerek eşlerinin tüm sosyal medya hesaplarını, WhatsApp kişilerinin listesi ve tüm yazışmaların içerikleri, gün içerisinde kimlerle kaç kere telefon görüşmesi yaptığı, kimlerden kısa mesaj geldiği kısacası telefon ile yapılan her işlem takip edilebilir.

blank

MSpy Uygulamasının Kullanım Amacı

İleri yaşlarda görülen unutkanlık gibi durumlarda yaşlı anne ve babanın takip edilmesi, eşlerin şüpheli hareketleri nedeniyle takip edilmesi, özellikle kurumsal firmaların üst düzey yöneticileri tarafından şirketin çıkarları için önemli departmanlarda çalışan personelin telefonlarını takip etmek mSpy uygulamasının asıl kullanım amacı değildir. Fakat uygulamanın asıl amacı dışında kullanılmasının uygulama geliştiricileri tarafından hiçbir sakıncası yoktur. Bazı insanlar çocuklarının ne yaptığını binmek isterken bazıları da eşinin ne yaptığıyla daha çok ilgilenmektedir. MSpy uygulaması, istediğiniz amaç doğrultusunda kullanabilme özgürlüğü sunmaktadır.

MSpy’ın Diğer Parent Control Takip Uygulamalarından Farkı Nedir?

Daha önce de belirttiğimiz gibi mSpy akıllı telefon ve tablet takip etme programı, 2011 senesinden bu yana binlerce insanın tercih ettiği ve yüzde yüz memnun kaldıkları bir uygulamadır. Parent control uygulaması olan mSpy, diğer uygulamalardan oldukça farklı özelliklere sahiptir. Kolay kurulum ve kullanım özelliği, çok fazla fonksiyonu olması binlerce kişi tarafından edilme sebepleridir.

Parent control uygulaması mSpy, takip edilen telefon ile ilgili her türlü veriye ulaşma imkanı sunuyor. Sadece yazılım özellikleri bakımından telefon konuşmalarını dinleme ve ortam seslerini kaydetme özelliği yoktur. Takip edilecek cep telefonu ya da tabletin markası ne olursa olsun Android ve iPhone işletim sistemine sahip olması uygulamayı kullanmak için yeterlidir. Takip edilen telefonun konum bildirimi özelliği kapalı olsa bile internete bağlı olduğu her yerde uygulama konumu tespit edebiliyor.

Wifi kullanarak internete bağlanan telefonlar için uygulama wifi bağlanma engeli sağlıyor. Genellikle bu özelliği işyeri sahipleri kullanmayı tercih ediyor. Çünkü çalışanlar dışarıda wifi ye bağlandıkları zaman şirkete ait bilgilerin üçüncü şahısların ele geçirme ihtimali çok fazla.

Uygulamanın özellikleri arasında, takip edilecek telefona bir kere uygulamanın yüklemesi yapıldıktan sonra program daha sonra kendi kendini otomatik olarak güncelliyor. Tekrar tekrar kurulum yapmaya gerek kalmıyor.

Sizde çocuklarınızı, eşinizi, çalışanlarınızı telefonla ya da tabletle her an nerede, ne yaptıkları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız en gelişmiş parent control olan mSpy uygulamasına sahip olabilirsiniz.

blank


En İyi 4 Parent Control Uygulaması Hakkında Kullanıcı Yorumları
Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir