Çocuğunuz Yeterince Güvende mi? Emin olun!

çocuk güvenliğiGünümüzde çocukların sanal zorbalık ve daha küçük yaşta aşık olma,yanlış arkadaşlıklar, madde kullanımı gibi onlar için oldukça tehlikeli olabilecek konulara ilgisi ve bu tür olaylara başkaları tarafından maruz bırakılma riski giderek arttığı için ailelerin çocuklarının güvenliğini sağlamada daha dikkatli olması gerekiyor.

Yaşadığımız dönemin en önemli sorunlarından biri olan zaman sıkıntısından muzdarip ebeveynlerimiz de kendilerine yardımcı olabilecek çeşitli araçları haklı olarak arama yoluna gidiyor.

Çocukların hayatı üzerinde ciddi olumsuz etkiler bırakabilecek en önemli konunun madde bağımlılığı olduğunun hepimiz farkındayız. O halde, bu tür uyuşturucu maddeleri çocuklara pazarlayan kişilerin de çocuklara ulaşmak için izlediği yol hakkında konuşalım.

Artan telefon ve internet kullanımının etkisiyle,uyuşturucu satıcıları çocuklara SMS, internet vb yollar ile ulaşarak oldukça cazip tekliflerle çocukları madde bağımlılığına çekebiliyorlar.Bu durumda da telefon kullanımı çocuklar için ciddi bir risk oluşturmuş oluyor.

mobil ve çocuk

Çocuklar için risk oluşturan bir diğer konu ise yetişkinlerin, özellikle okuldaki çalışanların, taciz içerikli davranış ve girişimleri. Bunu da mobil izleme sayesinde tespit edebilir, çocuğunuzun bir yetişkin tarafından kendi çıkarları için kullanılıp kullanılmadığından emin olabilirsiniz.

Bütün bu risklerin farkında olabilmek için mSpy gerçekten kullanışlı bir uygulama olma özelliği taşıyor.Çocuğunuzun telefonundaki SMS,WhatsApp vb sohbet araçlarına ait kayıtlara ulaşabilir;

internet geçmişini görüntüleyebilir;konum bilgisi alabilir ve bu sayede çocuğunuzun yanlış kişilerle iletişim halinde olup olmadığından, tehlikeli bir davranışta bulunup bulunmadığından emin olabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey mSpy’ı cihaza kurmak ve takip etmektir. Uygulama kurulduktan sonra telefonda görünür olmayacağı için çocuğunuz tarafından fark edilme riski de taşımaz. Kurulumu yaptıktan sonra mspy kontrol paneli üzerinden kayıtları takip edebilirsiniz.


Çocuğunuz Yeterince Güvende mi? Emin olun! Hakkında Kullanıcı Yorumları
Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir